למי מיועד ניתוח למתיחת בטן, כיצד הוא נעשה ומה הם הדברים שחשוב לדעת על הניתוח לפני שמגבשים החלטה.
ניתוח למתיחת הבטן, הוא אחד מהניתוחים הפופולאריים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית. הוא בטוח לחלוטין, אין בו סיבוכים כמעט ובכל שנה, אלפי אנשים עוברים אותו ונהנים מתוצאותיו.

הניתוח פופולארי במיוחד בקרב נשים וגברים אשר סבלו משינויים קיצוניים במשקל גופם, מה שגרם להיווצרותם של עודפי עור והצטברויות שומן בבטן התחתונה ולמראה גוף לא אסטטי. דבר הגורם לירידה בביטחון העצמי ומחשש אמיתי להיחשף בפומבי. קבוצה נוספת שהניתוח שיפר לה את איכות החיים, הן נשים, בוגרות בדרך כלל, לאחר הריונות ולידות, שגרמו להן לסבול מרפיון בשרירי הבטן, לעודפי עור ולמראה מדולדל של הבטן התחתונה. נשים אלה מעוניינות לחזור למראה החטוב שהיה להן בצעירותן. המשותף לשתי הקבוצות, שאלה וגם אלה רוצות להחזיר לגופם את המראה הטבעי שלו בקלות ובמהירות יחסית. ללא צורך בשינויים קיצוניים באורך חייהם וללא סיכונים.

למרות שהניתוח למתיחת בטן הוא ניתוח פשוט ונפוץ, חשוב לזכור שמדובר על פעולה כירורגית לכל דבר ועניין שמתרחשת ברוב המקרים בהרדמה מלאה. לכן אנו במרכז לרפואה פלסטית, מקפידים להמליץ לפונים אלינו, על הרופאים המנוסים והמקצועיים ביותר, שפועלים במרפאות והמרכזים הרפואיים המובילים והחדישים בארץ. עוד לפני הניתוח, אנו במרכז לרפואה פלסטית מתאמים פגישה בין המטופלים לבין הרופא המנתח. במהלך המפגש, מאבחן הרופא את הבעיה, פורס את האפשריות העומדות בפני המטופל, מסביר לו על התהליך, והחשוב מכל עורך עימו תאום ציפיות מלא. ורק אז מקבל את ההחלטה האם הניתוח הוא הפתרון הנכון ביותר עבור המטופל.
כמו בכל ניתוח, גם בניתוח למתיחת בטן, על המטופל להיות במצב בריאותי תקין (פיזי ונפשי) ולדווח לרופא המטפל על תרופות שהוא נוטל באופן קבוע.
במקרים מסוימים, יבקש המנתח מהמטופל לבצע מס' בדיקות בסיסיות אשר כוללות בדיקות דם, צילום חזה וא.ק.ג וכד' .

איך מתבצע הניתוח?

הניתוח למתיחת בטן נעשה כאמור בהרדמה מלאה והוא אורך בין שעה לשעתיים. במהלך הניתוח מוסרים את עודפי העור והשומן שהצטברו בבטן תחתונה, הרופא המנתח מבצע מתיחה של השרירים והבטן , במטרה לקבל בטן שטוחה ככל האפשר.
במקרים של ניתוחים פשוטים, ניתן להשתחרר מבית חולים כבר ביום הניתוח ובמקרים אחרים יישארו המטופלים לאשפוז של לילה אחד. לאחר הניתוח יישאר בגופו של המטופל נקז שיוסר לאחר מספר ימים. כמו כן מומלצת חבישת חגורה מיוחדת שתסייע באיחוי פתחי הניתוח למשך כ 3 שבועות

תהליך ההחלמה

טווח ההחלמה מהניתוח אורך בין שבועיים לשלושה שבועות. במהלכן מומלץ להרבות בפעילות גופנית רגילה ולשהות במיטה כמה שפחות. יחד עם זאת יש איסור על הרמת משאות כבדים ומעבודה פיזית מאומצת. נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון, היא שלאחר הניתוח, יישארו על גבי הבטן צלקות. לשמחתנו הרבה, המנתח יכול להתאים את מיקום הצלקות לפי סגנון החיים ואופי הלבוש של המטופלים ואפילו לצו האופנה.

לסיכום, נזכיר שהניתוח למתיחת הבטן הוא ניתוח קוסמטי בעיקרו. למרות שמדובר על ניתוח בהרדמה, הניתוח פשוט יחסית לביצוע וזמן ההחלמה ממנו מהיר. אנו במרכז לרפואה פלסטית ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע ומטופלים שעברו את הניתוח לפני גיבוש ההחלטה.

השאירי פרטים לתיאום פגישה:

טיפולים וניתוחים אסתטיים

fat_surg_before fat_surg_after
דילוג לתוכן