ניתוח קוסמטי נפוץ נוסף הוא הניתוח למתיחת הצוואר ואין זה פלא, הצוואר הוא איבר הגוף הראשון בו מתחיל להיראות תהליך ההתבגרות של גופינו.
במהלך השנים, וכחלק מתהליך התבגרות הגוף, עור הפנים והצוואר שלנו מתכווץ ומתקבל מראה מקומט של הצוואר. לעיתים קרובות, מקדים עור הצוואר את עור הפנים בתהליך ההתבגרות ונוצר מצב בו עור הפנים עדין חינני וחלק יחסית בעוד שהצוואר נראה מקומט ובעל עור רפוי. קיימים שלושה גורמים שעשויים לגרום לתופעת הצוואר המדובלל, והם הצטברות עודפי עור, הצטברות שומן בצוואר או בלסת או רפיון שרירי הצוואר. עד לפני כמה שנים, לא היה פתרון למצב והנושא טופל במסגרת ניתוח למתיחת הפנים או שהוא פשוט הוזנח.

בשנים האחרונות, עם השיפור בטכניקות הטיפול והניסיון הרב שנצבר בטיפולים קוסמטיים, החלו המרכזים הרפואיים המובילים להציע טיפול ייעודי לצוואר. הטיפול נקרא בפשטות "ניתוח למתיחת צוואר" והוא בא למעשה לתקן את הבעיות שהוזכרו ולהחזיר את המראה של צוואר צעיר ומתוח.

למי מיועד הטיפול.

כאמור, הניתוח מיועד לכל הסובלים מתהליך "נפילת הצוואר" שאינם מרוצים מהמצב הקיים. כיום, עם העלייה במודעות האסטטית והשאיפה למראה צעיר בכל גיל, מתקבלות במרכז לרפואה פלסטית פניות רבות מאנשים המתעניינים בטיפולים פלסטיים בצוואר. חשוב לזכור שתהליך התבלות הצוואר מתחיל בסביבות גיל 50 , ואין שום סיבה לעבור את התהליך לפני. כמו כן, לא כל המקרים קשים ודורשים ניתוח מיידי ולעיתים ניתן להסתפק בטיפולי פילינג, מיצוק ומזותרפיה ולעשות את הניתוח בשלבים מאוחרים יותר.

תהליך הניתוח

ברגע שמתקבלת פניה במרכז לרפואה פלסטית, אנו מפנים את המטופל אל הרופא המתאים ביותר עבורו. בשלב הראשון, תיערך פגישת היכרות בין הרופא למטופל, בה יוחלט על אופי ורמת הטיפול. מכיוון שהניתוח נערך בהרדמה כללית, על הרופא לוודא שלחץ הדם של המטופל יציב, שמצבו הבריאותי תקין והאם ישנן תרופות קבועות שהמטופל נוטל. מכיוון שמדובר בניתוח הדורש אשפוז ללילה, אנו מקפידים לעבוד אך ורק עם מרכזים רפואיים מורשים ומוכרים, המסוגלים לספק למטופלי המרכז את כל השירותים הדרושים להחלמה קלה.

הניתוח מבוצע דרך חתכים קטנים שנעשים מתחת לתנוכי האוזניים ובמהלכו מבוצעות מספר פעולות. הניתוח מתחיל עם שאיבת עודפי השומן מהצוואר ומהסנטר, לאחר מכן, מוסרים עודפי העור ובשלב האחרון, מתבצעת מתיחה עדינה של העור הנותר כלפי קו האוזן. במקרים בהם שרירי הצוואר רפויים בצורה משמעותית, יבוצע בהם הידוק דרך חתך קטן שיעשה מתחת לסנטר.

עם סיום הניתוח, יוחדר לפי צורך צינור זעיר לאזור המנותח לטובת ניקוז הפרשות ומניעת בצקת. החתכים יטופלו בעזרת משחה המונעת זיהומים ודלקות ומחוך מיוחד יעטוף את הצוואר לשבוע. לאחר הניתוח, מומלץ להישאר להשגחה רפואית בת לילה אחד שלאחריו, יוסרו הנקזים. ההחלמה מהניתוח פשוטה למדי ועורכת כשבועיים. ניתן לבצע פעולות גופניות רגילה אך לא מומלץ להרבות בפעילות מאומצת במהלך תקופה זו.

סיכום

ניתוח למתיחת הצוואר, הוא ניתוח פשוט ונפוץ מאוד שתוצאותיו מוכחות, זמן ההחלמה ממנו קצר ובדרך כלל, אינו משאיר צלקות נראות לעין. למרות כל הנאמר, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך כירורגי לכל דבר ועניין, הטומן בחובו סיכונים. אנו במרכז לרפואה פלסטית ממליצים למטופלים, להתייעץ עם רופא מומחה לפני קבלת ההחלטה לגבי הניתוח ולהיצמד להנחיותיו.

השאירי פרטים לתיאום פגישה:

טיפולים וניתוחים אסתטיים

neck_before neck_after
דילוג לתוכן