ניתוח לעיצוב האף הוא אחד הניתוחים השכיחים והוותיקים ביותר בתחום ניתוחי האסטטיקה. הסיבה לכך ברורה, האף הוא האיבר הבולט ביותר בפנים ועל כן הוא מושך תשומת לב, כמו כן, האף נמצא בתנועה מתמדת וצורתו משתנה עם השנים.
מידה חריגה או לא פרופורציונאלית של האף בולטת מיד, וגורמת לאנשים רבים ירידה בביטחונם העצמי ועשויה לפגוע במעמדם החברתי.

לכן, במקרים בהם האף חריג בגודלו ובצורתו, ובשל כך גורם לפגיעה בדימוי העצמי ולירידה באיכות החיים. אנשים רבים פונים למרכז לרפואה פלסטית במטרה לקבל המלצה על מנתח פלסטי איכותי ומנוסה שייעץ להם, האם ניתוח לעיצוב האף הוא הפתרון הראוי והמתאים להם, ומהן דרכי הפעולה המומלצות לטיפול. באף ישנם פגמים רבים שנרצה לתקן. הנפוצים שבהם הם: אורכו של האף, רוחבו של האף בבסיס ובקצה, אורך ורוחב הנחיריים, סטייה של האף לצדדים או לכיוון השפה, אסימטריות במחיצת האף ועוד.

רוב האנשים הפונים למרכז לרפואה פלסטית במטרה לעבור ניתוח לעיצוב האף עושים זאת מסיבות קוסמטיות, במטרה לתקן את אותם הפגמים וליהנות מאף טבעי ויפה בצורתו. בנוסף, ישנם מקרים רבים בהם הניתוח בא לתקן בעיות נשימה הנגרמות עקב סטייה במבנה תעלות או בגלל נחיריים קטנים מדי. בכל המקרים, הצלחת הניתוח גורמת לשיפור ניכר באיכות החיים של המטופלים.

למרות שכיחותו והפופולאריות הגבוה שלו, ולמרות אחוזי ההצלחה הגבוהים, ניתוח לעיצוב האף הוא ניתוח לא פשוט כלל. הניתוח דורש מהמנתח להיות בעל מיומנויות כירורגיות גבוהות מאוד ועליו מוטלת החובה להיות מדויק ועדין בעבודתו. חשוב לזכור שלעיתים קרובות, מספר קטן של מילימטרים, עושה את ההבדל בין הצלחה לכישלון. והכישלון במקרה של ניתוח באף בולט במיוחד ועשוי לפגוע במטופל אסטטית ובריאותית. לכן, המרכז לרפואה פלסטית מקפיד לעבוד במרפאות החדישות ביותר עם רופאים בכירים ומנוסים בלבד שמאחוריהם הצלחות מוכחות בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל וניתוחים לעיצוב האף בפרט.

ניתוח האף הוא כאמור ניתוח מורכב, בדרך כלל הוא נעשה בהרדמה מלאה, הוא עורך כשעה וחצי, ההחלמה ממנו לוקחת מספר ימים ואת תוצאותיו רואים לאחר מספר שבועות ואפילו חודשים. הניתוח מתבצע דרך חתכים בנחיריים, כך שהצלקות מהניתוח יישארו מוסתרות. במקרים בהם מתבקש תיקון קצה האף וכשיש צורך בהשתלת סחוסים, ייעשה החתך בתחתית האף ומעל השפה, במידה ומחיצת האף עקומה מטרת הניתוח לישרה, וכך לאפשר מעבר אוויר טוב יותר דרך הנחיריים. ישנם ניתוחים בהם על המנתח לפתור מספר בעיות במקביל וכן לניסיונו של הרופא המנתח חשיבות מכרעת בהצלחת הטיפול.

כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון לפני שנגשים לניתוח עיצוב האף.
הראשונה, כמובן להיות במצב בריאותי תקין, כמו כן מומלץ לעבור את הניתוח רק לאחר שהגוף מסיים את התפתחותו ומבנה הפנים מתקבע. אך במקרים מסוימים ניתן לבצעו גם במטופלים בגיל 16, בכל מקרה יש להתייעץ עם מומחה בתחום כדי לקבל חוות דעת מקצועית ואמינה, לבחור ברופא מומחה הפועל במרכז רפואי מוכר וחדיש.

השאירי פרטים לתיאום פגישה:

טיפולים וניתוחים אסתטיים

nose_before nose_after
דילוג לתוכן