ניתוח להקטנת חזה

ניתוחים פלסטיים

חזה גדול ומרשים הוא ללא ספק אחד מסממני הנשיות והחושניות, חזה גדול מסמל שפע בריאות ואף פוריות ונשים שבורכו בו, מרגישות מושכות ומחוזרות ובדרך כלל הן בעלות בטחון עצמי גבוה.

אבל מה עושים שהחזה גדול מדי?

מעבר לבעיות האסטטיות שבעניין, חזה גדול מדי גורם לנשים אי נוחות רבה, הוא לא תמיד פרופורציונאלי למימדי גופן, הוא מאוד כבד ולא נוח לנשיאה, משאיר סימני חזייה על הכתפיים שעשויים להצטבר לכדי פציעות. בנוסף, חזה גדול מדי עשוי לגרום גם לבעיות רפואית כמו כאבי גב, עקמת ואף לדלקות בעור שמתחת לשד. בהחלט מצבים לא נעימים ולא רצויים.
חשוב לדעת, בהרבה מקרים נשים לא נולדות עם חזה גדול. ולכן, מבנה גופן לא תמיד בנוי לשאת את כובד משקלו מה שגורם לכאבים בגב וכאמור במקרים מסוימים גם לעקמת ולכיפוף בגב.

למי מתאים ומיועד הניתוח?

רוב המטופלות המגיעות לרופא המתאים להן דרך המרכז לרפואה פלסטית, מעוניינות בניתוח להקטנת חזה לא רק מסיבות אסטטיות. מדובר על נשים שעלו במשקל וכעת, כשהן רוצות לחזור לגזרתן הישנה החזה הגדול שלהן כבר לא מתאים למימדי גופן והן מתקשות "לסחוב אותו". כך גם נשים לאחר לידות, שהחזה שלהן גדל והתפתח עם ההיריון, גם הן רוצות להחזיר את גופן לפרופורציות הרגילות שלו. אך לא רק לאלה מתאים הניתוח, גם לנשים עם שדיים לא אחידים בגודלם או לנשים עם מבנה שד לא סטנדרטי ונשים מתבגרות שהיו בעלות חזה שופע בצעירותן שהפך לנפול עם השנים. בכל המקרים הללו, ניתוח להקטנת חזה הוא פתרון ראוי ומקובל ואם הוא נעשה נכון ובצורה מקצועית, הוא בטוח לחלוטין. הניתוח כמעט ולא מורגש ורוב האנשים, אפילו הקרובים ביותר למטופלת, לא ישימו לכך לב. המטופלת תיהנה מאיכות חיים גבוהה במיוחד, תחזיר לעצמה את נשיותה ובטחונה העצמי, ותחזור להיות אישה מושכת בעלת חזה מושלם בגודלו, טבעי בצורתו ופרופורציונאלי למימדי גופה.
קבוצת מטופלות נוספת שמגיעות אלינו למרכז לרפואה פלסטית כדי לקבל המלצה על רופא מנתח, הינן נשים שעברו טיפולים רפואיים וניתוחים שעיוותו את צורתם של שדיהן, והן חייבות לעצב אותם מחדש כדי להרגיש נשיות שוב.

מה בעצם קורה בעת הניתוח ?

ניתוח להקטנת חזה הוא ניתוח לא פשוט כלל, מדובר על ניתוח פולשני שבמהלכו מתבצע חיתוך של חלקו התחתון של השד ומוסרים עודפי רקמות ועור. בנוסף, מתבצעת גם הרמה של השד ומיקום מחדש של הפטמה. הניתוח מתבצע ברוב המקרים בהרדמה מלאה, הוא עורך מספר שעות וההחלמה ממנו דורשת אשפוז של לילה אחד לפחות, ועוד כשבועיים שבמהלכן על המנותחת להיות במנוחה ולהימנע ממאמצים גופניים. מכיוון שכך, על המטופלות להיות במצב בריאותי תקין ולהיות במעקב רציף של הרופא המנתח שידע מתי הזמן הנכון לקיים אותו.

חשוב לציין שכתוצאה מהניתוח ייתכנו סיבוכים ובעיות לכן, רופאים אחראים המומלצים על ידי המרכז לרפואה פלסטית, לא ינתחו בשום מקרה (למעט מקרים מצילי חיים) נשים הסובלות מעודף משקל או משקל לא יציב, נשים צעירות שטרם סיימו את התפתחותן, נשים בהיריון או מיד אחרי לידה. בכלל נמליץ לנשים שעדיין מעוניינות ללדת להימנע מניתוח זה מכיוון שלידות נוספות ישפיעו על צורת שדיהן וגם יכולת ההנקה שלהן עשויה להיפגע.

לסיכום, למרות יתרונותיו הרבים, את הניתוח להקטנת החזה מומלץ לעשות במקרים בהם החזה הגדול משפיע ישירות על בריאות המטופלת ולא רק משיקולים אסטטיים, חשוב לדעת שבמקרים אלה קופות החולים עשויות להשתתף בעלויות הניתוח. פנו עוד היום למרכז לרפואה פלסטית ותוכל להיפגש עם רופא מומחה שידע לכוון אתכן ולהמליץ על אופן הטיפול הנכון לכן.

השאירי פרטים לתיאום פגישה:

טיפולים וניתוחים אסתטיים

דילוג לתוכן